דיקור או אקופונקטורה (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) הוא אחת הדרכים הראשיות דרכן יכול המטפל ברפואה סינית מסורתית להשפיע על המערכות השונות בגופו ובנפשו של המטופל.
בראיה של הרפואה הסינית, גוף האדם מרושת במסלולי אנרגיה רבים ומגוונים, אותם ניתן להמשיל כמערכת כבישים ארצית: כבישים מהירים, בין עירוניים, כבישי משנה ודרכי עפר וכורכר. רוב נקודות הדיקור נמצאות על צמתים ונקודות אסטרטגיות לאורך מערכת הכבישים הזו. חלק אחר מנקודות הדיקור נקבע על פי מיקום אנטומי, למשל: בין גיד לשריר, בתוך מפרק, מעל איבר מסוים או מתחת לעצם.
בזמן הדיקור, המחט יוצרת מעין זרם חשמלי עדין שמעורר תנועה של אנרגיה (צ'י) בגוף. תנועה זו תהיה בדרך כלל דומה לתנועת רוח הנעה מרמה לשקע, כלומר -  לרוב כיוון התנועה יהיה מאזור גדוש, בו יש "יותר מידי", למקום בו יש חוסר. למעשה, זהו מעין טיפול אינסטלציה – בו פותחים את ה"סתימות" במקומות שונים בגוף.
הדיקור מתבצע על ידי מחטים דקות, סטריליות וחד פעמיות, המיועדות לכך. לרוב, התהליך כלל אינו מלווה בתחושה של כאב. לעיתים, מורגשת תחושה קלה של זרם חלש ועדין לאורך מסלולי האנרגיה השונים בגוף.
בטיפול בדיקור פרק הזמן המקסימאלי בו נמצאות המחטים בגוף הוא כ-21 דקות, כאשר השאיפה היא למינימום מחטים במקסימום יעילות. שכיחות הטיפולים נקבעת בהתאם לאופי הבעיה ונעה בין פעם או פעמיים בשבוע במצבים אקוטיים ובין פעם במספר שבועות.