שיטת טיפול במגע המשלבת בין טכניקות עיסוי שונות, כמו טווינה ושיאצו, שמקורה במרפאת קומורי בטוקיו. השיטה, המתמקדת בעיקר בטיפול בבעיות אורטופדיות ובטיפול בכאב שמקורו בשלד או בשרירים, התבססה בשנות ה- 30 של המאה הקודמת על ידי מסטר קומורי.

קומורי סאנסאיי נולד וגדל באזור אומורי שבצפון יפן, המרובה רוחות חזקות. בגיל 35 לקה בדלקת פרקים ועל מנת לטפל בעצמו החל ללמוד שיטות עיסוי שונות ופיתח מהן שיטת טיפול ייחודית ויעילה במיוחד. בשנות ה- 50 פתח קומורי יחד עם דודו קליניקה בטוקיו וזכה לפרסום נרחב בעקבות טיפול בשחקני קבוצת ספורט מקצועית. בעקבות כך, החל משנת 1964 מצטרף צוות ממרפאת קומורי לנבחרת האולימפית של יפן.

שיטת קומורי כוללת אבחון על פי הרפואה הסינית לצד אבחון אורטופדי במגע. בהתאם לכך, האבחון מבוסס על אזורי תגובה בגוף, התבוננות ביציבה ומתן תשומת לב לצבע ולריח מאפיין במטרה לאתר את מקור הפתולוגיה. בהתאם לטיפול נקבע תוואי הטיפול הראשוני, כאשר האבחון ממשיך להתבצע במהלך הטיפול המקיף את מערכת השרירים, הגידים והרקמות השונות.  

הטיפול, המתבצע מלמטה כלפי מעלה על פי עקרון "החזרת הדם ללב", אינו מכביד על מערכות הגוף אלא מניע אותן ועוזר לגוף להגיב, לכן הוא מתאים לכולם.